اخبار و مقالات

شرکت نیکون از دوربین DSLR فول فریم Nikon D750 رونمایی کرد


دوربین عکاسی نیکون Nikon D750 جدیدترین دوربین DSLR فول فریم این شرکت است. دوربین دیجیتال نیکون Nikon D750 که برای ارائه عملکرد بالا در آن از فن آوری های تصویرپردازی حرفه ای متعددی استفاده شده است و برای داشتن قابلیت حمل بالا بدنه آن از طراحی کامپکت و جمع و جری برخوردار است، مجهز به یک سنسور تصویر تازه طراحی شده 24.3 مگا پیکسل با فرمت FX، سیستم AF یا فوکوس خودکار فوق العاده حساس، حالت عکسبرداری انفجاری با حداکثر سرعت 6.5 فریم در ثانیه، دامنه حساسیت به نور ISO 100-12800 که تا ISO 50-51200 قابل گسترش است و قابلیت ضبط فیلم های فول HD با حالت 1080/60p همراه با یک صفحه نمایش قابل چرخش و مفصل دار است. سیستم Wi-Fi دوربین نیکون Nikon D750 باعث می شود بتوان عکس های خیره کننده گرفته شده یا فرمت FX را بلافاصله به اشتراک گذاشته و از سوی دیگر ویژگی Picture Control 2.0 شرکت نیکون امکان پردازش تصویر داخلی خارق العاده و نهایت انعطاف برای عکس ها و فیلم های گرفته شده با این دوربین فراهم می کند.دوربین عکاسی نیکون Nikon D750 در اوایل مهر امسال به صورت بدنه خالی با قیمت 2300 دلار و در آبان ماه همراه با لنز AF-S Nikkor 24-120mm f/4 VR به بازار عرضه خواهد شد. شرکت نیکون برای این دوربین گریپ باطری اختصاصی MB-D16 را با قیمت 485 دلار عرضه می کند.
دوربین Nikon D750؛ دوربینی بسیار توانمند، فوق العاده کامپکت
شرکت نیکون چند روز پیش در تاریخ 12 سپتامبر 2014 ( مصادف با 21 شهریور 1393 ) از دوربین عکاسی سریع، پرکاربرد و چابک نیکون Nikon D750 رونمایی کرد. این دوربین DSLR فول فریم جدید که در آن از فن آوری ها و ویژگی های تصویرپردازی حرفه ای متعددی استفاده شده و از طراحی بدنه کامپکتی برخوردار است به عکاسان این آزادی عمل را می دهد که با انعطاف خیره کننده ای به ابتکار خود در عکاسی و فیلمبرداری جامه عمل بپوشانند.
دوربین دیجیتال نیکون D750 که برای افزایش فرصت ها و قابلیت های عکاسان در عکاسی و فیلمبرداری و کاهش بار آنها به هنگام استفاده از آن طراحی شده است، فارق از شرایط یا مکان عکاسی تصاویر فول فریم خارق العاده ای را ارائه می کند. سنسور تصویر فرمت FX تازه طراحی شده این دوربین با نتایج تمیزتری نسبت به قبل در ISO های بالا، کیفیت تصویر بی نظیری را ارائه می کند. سیستم AF فوق العاده حساس، حداکثر سرعت 6.5 فریم در ثانیه در عکسبرداری متوالی و پیوسته و قابلیت ضبط فیلم های فول HD با تنظیم 1080/60p ( رزلوشن 1080p با حداکثر سرعت 60 فریم در ثانیه ) همراه با یک صفحه نمایش مفصل دار قابل چرخش مقاوم و بادوام برای داشتن آزادی عمل بیشتر در کادربندی از دوربین نیکون Nikon D750 یک SLR دیجیتالی فول فریم خارق العاده می سازد. سیستم Wi-Fi یکپارچه این دوربین عکاسی دیجیتالی باعث می شود به اشتراک گذاشتن فوری عکس های فرمت FX گرفته شده با آن بسیار آسان شود. ویژگی Picture Control 2.0 شرکت نیکون این امکان را برای کاربران فراهم می کند عکس ها و فیلم های خود را در داخل دوربین دیجیتال نیکون Nikon D750 پردازش کرده و انعطاف بالایی برای عکس ها و فیلم ها را برای آنها فراهم می کند.
دوربین عکاسی جدید Nikon D750 در یک بدنه محکم و سبک ویژگی ها و عملکردی در سطح حرفه ای را ارائه می کند. به تصویر کشیدن مناظر مختلف و گرفتن عکس های پرتره با سیستم AF یا فوکوس خودکار 51 نقطه پیشرفته بکار رفته در این DSLR فول فریم حرفه ای بسیار آسان است و این سیستم AF همان سیستمی است که در سایر DSLR های حرفه ای شرکت نیکون نظیر مدل D810 نیز استفاده شده است. سیستم فوکوس خودکار Advanced Multi-CAM 3500 FX II AF از سوی دیگر سوژه های فرار با حرکت سریع را حتی در حالت عکسبرداری متوالی و پیوسته با حداکثر سرعت 6.5 فریم در ثانیه با رزلوشن کامل به راحتی دنبال می کند. دوربین Nikon D750 شبیه به مدل Nikon D4S مجهز به سنسور نورسنجی 3D Color Matrix Meter III 91000 پیکسل است و سیستم AF فوق العاده سریع آن برای دقت بیشتر دارای 15 سنسور AF از نوع متقاطع یا صلیبی است، که از این بین 11 سنسور متقاطع حداکثر تا f/8 بطور کامل عملیاتی هستند.
آزادی عمل بالا با سنسور تصویر جدید
الهام حد و مرزی ندارد، و دوربین نیکون Nikon D750 محدودیتی نمی شناسد. سنسور تصویر کاملاً جدید 24.3 مگا پیکسل این دوربین جدید با عملکرد تمیزی در تمام دامنه حسایت به نور آن، دامنه پویایی گسترده ای فراهم کرده، تصاویری با وضوح خیره کننده و تونالیتی غنی ارائه می کند. دامنه حساسیت به نور ISO 100-12800 دوربین عکاسی Nikon D750 تا ISO 50-51200 معادل قابل افزایش است و موتور پردازش تصویر پرچمدار و پیشرو EXPEED 4 شرکت نیکون باعث می شود رندر تصویر هم برای عکس و هم برای فیلم خارق العاده باشد. به یمن استفاده از سیستم AF یا فوکوس خودکار 51 نقطه حرفه ای و تازه طراحی شده دوربین عکاسی نیکون D750 از نوع Multi-CAM 3500II FX که میزان حساسیت آن تا میزان خارق العاده -3EV است، انعطاف و آزادی عملی که برای به تصویر کشیدن سوژه های فرار یا بسیار سریع لازم است، برای کاربران فراهم است. این سیستم AF در ترکیب با سرعت عکسبرداری دوربین حداکثر تا 6.5 فریم در ثانیه در هر دو فرمت FX و DX ( فول فریم و برش یا کراپ APS-C ) این امکان را برای شما فراهم می کند به راحتی بر روی سوژه خود قفل کرده و تصاویر فول فریم با رزلوشن کامل را با دقت بی نظیری بگیرید. علاوه بر این، حالت Group Area AF یا فوکوس خودکار ناحیه گروهی شرکت نیکون هنگام به تصویر کشیدن سوژه هایی که نسبت به یک پس زمینه کنتراست بالا یا دور، کوچک و نزدیک هستند قابلیت فوکوس سریع و جداسازی پس زمینه بالایی را فراهم می کند.

دوربین عکاسی دیجیتال نیکون D750 با مجهز بودن به یک صفحه نمایش مفصل دار و قابل چرخش مقاوم و سیستم Wi-Fi داخلی آزادی عمل و انعطاف بالایی را برای عکاسان فراهم می کند. مانیتور مفصل دار این دوربین به میزان 90 درجه به سمت بالا و 70 درجه به سمت پایین می چرخد و این امکان را برای شما فراهم می کند عکس ها و فیلم های خود را به راحتی از زوایای بی نظیری بگیرید. این صفحه نمایش LCD 8 سانتی متری ( 3.2 اینچ ) با رزلوشن 1229 کیلو نقطه به هنگام عکاسی و فیلمبرداری این امکان را برای شما فراهم می کند توازن رنگ و میزان روشنایی را برای انطباق بیشتر با سلیقه کاری شخصی خود به هر سمت مورد نظر منتقل کنید. سیستم Wi-Fi داخلی دوربین عکاسی نیکون D750 نیز این امکان را برای شما فراهم می کند عکس های فول فریم زیبای خود را از طریق یک تلفن هوشمند یا تبلت مجهز به Wi-Fi آپلود کرده و یا دوربین را از راه دور کنترل و فعال کنید.
دوربین نیکون D750 اولین دوربین DSLR شرکت نیکون با فرمت FX (فول فریم) است که در آن از یک صفحه نمایش LCD مفصل دار با زاویه متغییر همراه با ساخت مقاوم و محکم برای تامین نیازهای کار کردن در فضای باز استفاده شده است. این LCD3.2 اینچ با رزلوشن 1229 کیلو نقطه برای فراهم کردن امکان عکاسی و فیلمبرداری از بالای سر و در سطح کمر به سمت بالا و پایین خم می شود و برای گرفتن عکس یا فیلم بر روی یک سه پایه عکاسی ایده آل است.
دوربین دیجیتال نیکون D750 برای ارائه کیفیت تصویری خارق العاده برای عکاسان علاقمند و حرفه ای مجهز به یک سنسور CMOS24.3 مگا پیکسل با فرمت FX است که رنگ های غنی، گرادیان زیبا و دامنه پویایی وسیعی را فراهم می کند. مجموعه ای از سایر ویژگی های هوشمند به عکاسان کمک می کند بند از پای ابتکار و خلاقیت خود باز کنند.
• دوربین عکاسی جدید Nikon D750 مثل مدل حرفه ای D810 و D4S مجهز به پردازشگر تصویر EXPEED 4 است. این موتور پردازش علاوه بر افزایش کاهش مصرف انرژی و عملکرد دوربین با عملکرد کاهش نویز و سایر مزایا به کیفیت کلی تصویر کمک می کند.
• چه به هنگام گرفتن عکس از یک منظره پر نور و چه به هنگام عکاسی در یک فضای بسته کم نور، دوربین عکاسی Nikon D750 در بسیاری از شرایط نوری تصاویری با نویز فوق العاده پایین تولید می کند. دامنه ISO استاندارد این دوربین 12800- 100 است که از 50 (Lo-1) تا 51200 (Hi-2) قابل افزایش می باشد.
• سیستم نورسنجی Highlight Weighted Metering یا تمایل به هایلات برای به تصویر کشیدن نمایش ها و وقایع روی صحنه ( نظیر تئاتر، کنفرانس ها و غیره ) مناسب بوده و در عکس ها و فیلم ها از سوختن هایلاهایت ها جلوگیری می کند.
• ازسوی دیگر، دوربین عکاسی Nikon D750 مجهز به آخرین نسخه سیستم و تنظیمات Advanced Picture Control شرکت نیکون است. تنظیم «Clarity» این سیستم برای برجسته کردن جزئیات شدید تصویر تون های میانی را ارتقاء می دهد و تنظیم «Flat» برای دامنه تون گسترده ای استفاده می شود، که برای کاربردهای عکاسی و فیلمبرداری ایده آل است. تنظیمات مختلف سیستم Picture Control را می توان برای حداکثر آزادی عمل در تک تک عکس ها با فواصل 0.25 تنظیم کرد.
آزادی عمل بالا در فیلمبرداری
با استفاده از سرعت، قدرت و چالاکی دوربین فول فریم نیکون D750 در هر مکانی که الهام بخش شما باشد می توانید فیلم های زیبایی را ضبط کنید. حالت D-Movie شرکت نیکون این امکان را برای شما فراهم می کند فیلم های باکیفیت را با فرمت های فریم مختلف ضبط کنید. در این دوربین می توانید فیلم های فول HD واقعی (1080p) را با فریم ریت های 50p/60p با نویز، مویر و رنگ کاذب فوق العاده پایین ضبط کنید. در دوربین نیکون D750 یک منوی فیلمبرداری اختصاصی با فراهم کردن امکان ذخیره سازی تمام تنظیمات فیلمبرداری خود در یک محل، به تسهیل فیلمبرداری کمک زیادی می کند. هنگام ضبط فیلم امکان کنترل دیافراگم برقی وجود دارد و دوربین خروجی HDMI تمیز به همراه قابلیت ضبط همزمان فیلم های رزلوشن کامل در داخل دوربین عکاسی نیکون D750 و بر روی یک دستگاه ضبط خارجی را فراهم می کند. به هنگام فیلمبرداری می توانید تنظیمات ISO را از ISO 100 تا ISO 51200 معادل تنظیم کرده یا حداکثر دامنه Auto ISO یا ISO خودکار را در هنگام کار با حالت M (یا دستی) از ISO 200 به بالا ثابت کنید. ویژگی کاهش نویز سه بعدی شرکت نیکون هنگام گرفتن فیلم با ISO های بالا نویز تصادفی، اعوجاج و سوسوزنی تصویر را کاهش می دهد. حالت Zebra دوربین نیکون D750 نیز بر روی صفحه نمایش دوربین به شما نشان می دهد که هایلایت ها دقیقاً در کجا سوخته شده اند. ورودی میکروفن استریو و خروجی صدای این دوربین عکاسی فول فریم این امکان را برای شما فراهم می کند سطوح صدا را به صورت جداگانه قبل و در حین فیلمبرداری به دقت تنظیم کنید و امکان کاهش نویز باد هنگام ضبط صدا با میکروفن داخلی دوربین وجود دارد.
میزان کنترلی که دوربین عکاسی جدید Nikon D750 در فیلمبرداری فراهم می کند هم سطح مدل D810 است، که به داشتن عملکرد فیلمبرداری خیره کننده در استودیوها و محیط های باز معروف است. این دوربین قادر به ضبط فیلم های فول HD با رزلوشن 1920 x 1080 پیکسل با سرعت 60/30/24p است و برای فیلمبردار کنترل کامل دستی فراهم می کند، از جمله تنظیم دیافراگم. در این دوربین نیز مثل مدل D810 ویژگی Power Aperture یا دیافراگم برقی در حین تنظیم دیافراگم در طول فیلمبرداری انتقال های نرمی را ایجاد می کند و از سوی دیگر در حالت فیلمبرداری دستی کاربران می توانند سرعت شاتر و ISO را کنترل کنند.
دوربین دیجیتال نیکون D750 با استفاده از تکنیک پوسته ساختاری «مونوکاک یا پوسته یکپارچه» ساخته شده است، که در آن برای بدنه و روکش بدنه جلوی دوربین از فیبر کربن بسیار بادوام و برای پوشش بدنه پشت و بالای دوربین از آلیاژ منیزیوم استفاده شده است. بدنه دوربین حاصله توازن ایده آلی از کیفیت ساخت بالا و اندازه کوچک و در عین حال طراحی سبک برای عکاسی راحت در طول یک روز است. از سوی دیگر، این بدنه برای مقاومت در برابر نفوذ گرد و خاک و رطوبت دارای واشربندی و درزبندی است و شاتر دوربین با 150000 چرخه آزمایش شده است. برای ارتقاء هر چه بیشتر کیفیت ساخت دوربین عکاسی نیکون Nikon D750 صفحه نمایش LCD قابل چرخش 3.2 اینچ دوربین با استفاده از یک پایه نصب فلزی سه محوره مقاوم به دوربین منصل شده است تا قادر به تحمل فشارها و تنش های استفاده حرفه ای باشد . از طرف دیگر، کاربران برای کادربندی یک چشمی روشن با پوشش فریم 100% نیز در اختیار دارند که اطلاعات عکسبرداری با استفاده از روشنایی EL اورگانیک بر روی آن نمایش داده می شوند.
اندازه کوچک و قیمت مناسب دوربین حرفه ای نیکون D750 به همراه حالت های کراپ یا برش فرمت FX و DX آن که باعث می شوند بتوان دامنه کانونی را بدون نیاز به تعویض لنز به سرعت تنظیم کرده و تغییر داد، باعث می شوند این دوربین مدل مناسبی برای کلیه محیط های تولید محتوای باشد. یکی دیگر از ویژگی های خوب این دوربین DSLR فول فریم جدید قابلیت ضبط فیلم بر روی دو کارت SD یا گرفتن یک خروجی همزمان از طریق پورت HDMI به یک دستگاه ضبط خارجی است. فیلمبرداران می توانند از سایر ویژگی های این دوربین نظیر جک های هدفون و میکروفون استریو خارجی و نوارهای Zebra یا گوره خری برای تشخیص مناطق دارای نوردهی بیش از حد استفاده کنند.
دوربین عکاسی دیجیتال نیکون D750 اولین DSLR فول فریم این شرکت است که مجهز به سیستم Wi-Fi داخلی و یکپارچه می باشد، که این امکان را برای کاربران و عکاسان فراهم می کند تصاویر خود را به اشتراک گذاشته و آنها را از راه دور بگیرند. این دوربین جدید برای عکاسان و فیلمبرداران حرفه ای قابلیت انتقال تصاویر از طریق FTP با استفاده از گیرنده – فرستنده بی سیم WT-5a و واحد ارتباطات WT-1 را نیز دارد. با در اختیار داشتن این لوازم جانبی با استفاده از مرورگر وب یا شبکه یک وسیله همراه می توان در حالت HTTP دوربین را فعال کرده و با کنترل های آن کار کرد. نمای زنده یا Live View به همراه قابلیت شروع / توقف ضبط دوربین نیکون D750 را نیز می توان از راه دور کنترل کرد، که این امکان را فراهم می کند فیلم هایی را گرفت که بدون داشتن این قابلیت امکان پذیر نیست؛ مثلاً هنگامی که دوربین بر روی یک کرین سوار شده باشد.
مشخصات اصلی دوربین عکاسی Nikon D750
• دوربین عکاسی DSLR فول فریم
• سنسور تصویر جدید 24.3 مگا پیکسل با فرمت FX با انعطاف برش زنی عالی
• حساسیت به نور خیره کننده با دامنه ISO 100-12800 و قابل افزایش تا 51200-ISO 50 معادل
• سیستم AF یا فوکوس خودکار Multi-CAM 3500II FX 51 نقطه قابل آرایش در تنظیمات پوشش 9 ، 21 و 51 نقطه و حداکثر حساسیت -3EV ( ISO 100در دمای 20 درجه سانتی گراد / 68 درجه فارنهایت)
• حالت Group Area AF یا فوکوس خودکار ناحیه گروهی برای فوکوس سریع و جداسازی بهتر پس زمینه حتی در شرایط نوری دشوار
• صفحه نمایش LCD3.2 اینچ RGBW با رزلوشن 1229 کیلو نقطه از نوع Color-Tune با خاصیت ضد بازتاب
• سیستم Wi-Fi داخلی
• قابلیت ضبط فیلم های فول HD در فرمت FX و DX با حداکثر سرعت 50p/60p
• پردازشگر تصویر EXPEED 4
• حداکثر سرعت 6.5 فریم در ثانیه ( در دو فرمت FX و DX ) در عکاسی متوالی و پیوسته انفجاری
• سیستم Picture Control 2.0 همراه با دو تنظیم جدید Flat برای حداکثر دامنه پویایی و Clarity برای تنظیم دقیق جزئیات
• دارای شکاف کارت SD دوبل که هر دو با کارت های SDXC و UHS-I سازگارند
• سازگار با گیرنده – فرستنده بی سیم WR-R10 و فرستنده بی سیم WR-T10 و کنترل از راه دور بی سیم WR-1

تعمیرگاه تخصصی دوربین|تعمیرات دوربین سونی|تعمیرگاه دوربین کاسیو|تعمیرگاه دوربین نیکون|تعمیر ات دوربین پاناسونیک|تعمیرات دوربین دیجیتال|

برترین دوربین های دیجیتال ضدآب

آب و هوای بد = سوژه های بهتر برای عکاسی

تنظیم نور در دوربین های دیجیتال