اخبار و مقالات

 کداک از دوربین دیجیتال سوپر 8 خود پرده برداری کرد


 کداک با الهام از طراحی دوربین های کلاسیک سوپر 8، دوربین جدیدی ساخته که تصاویرش را می تواند روی فیلم های واقعی ذخیره نماید. این کمپانی با سابقه سازنده دوربین برای دادن ظاهری مدرن به دوربین جدید خود با Yves Behar، طراح صنعتی مطرح همکاری کرده و قابلیت های خوبی را در آن قرار داده است.

دوربین جدید کداک از یک میکروفون داخلی، ویزور (منظره یاب) دیجیتال، درگاه usb و حافظه SD بهره می برد؛ امکاناتی که در دوربین های سوپر 8 قدیمی نبود.تنها مورد مشترک بین دوربین های قدیمی و دوربین جدید کداک، کارتریج هایی هستند که می توانید تصاویر را روی آن ذخیره نمایید.

پس از اتمام فیلمبرداری، دو گزینه برای نمایش تصاویر در اختیار خواهید داشت: یا از آنها کپی دیجیتال بگیرید و یا آنها را روی فیلم های 8 میلی متری ذخیره نمایید و با یک پروژکتور به تماشای آن ها بنشینید که حتما برایتان جذاب خواهد بود.

دوربین جدید کداک مسلما بسیار کارآمدتر از دوربین های سوپر 8 ای است که در سال 1982 تولیدشان متوقف گردید، و می تواند برای عاشقان نوستالژی گزینه فوق العاده ای محسوب گردد. کداک هنوز در مورد قیمت دقیق این دوربین ها صحبتی به میان نیاورده است، اما پاییز 2016 موعدی است که برای انتشار آن در بازار تعیین شده است.

سایر مقالات :

راهنما استفاده از دوربین‌های عکاسی DSLR؛ برای تازه‌کارها(فرمت و اندازه فایل عکس)

معرفی دوربین های سری jx فوجی در نوین تعمیرات

معرفی دوربین های H سونی درنوین تعمیرات