اخبار و مقالات

تاریخچه کانن


داستان کانن سال ۱۹۳۳ در توکیو، در یک مهمانی یک دکتر جوان به نام تاکشی میتارایی با سه دوست خود در مورد جایگاه ژاپن در دنیای صنعتی گفتگو می‌کرند. در سال۱۹۳۳  ژاپن در زمینه کشتی‌سازی و پارچه جایگاه برتری درجهان داشتند، ولی در زمینه مهندسی دقیق حضور چشم گیری نداشت. این چهار دوست هم عقیده بودند که بازار ژاپن در زمینه طراحی و ساخت دوربین عکاسی با قیمت مناسب وکیفیت بالا خلاء زیادی است. تاکشی میتارایی، سابورو یوچیدا ،گورو یوشیدا و تاکئو مایدا چهار دوستی بودندکه آزمایشگاه ابزار دقیق اپتیکی را در سال ۱۹۳۳ بنا کردند.

 تنها کسی که در زمینه دوربین عکاسی تجربه حرفه‌ای داشتگورو یوشیدبود . دکتر تاکشی میتارایی که مدیر عامل کانن شد، متخصص زنان و زایمان بود. این شرکت نوپا آرزوی تولید یک دوربین عکاسی سطح بالا را داشت که قابلیت رقابت با رقبای آن زمان نظیر لایکا در آلمان را داشته باشد. تفاوت ایده کانن با سایر رقبا در نوع نگاه آن یعنی تولید یک دوربین با کیفیت بالا برای بازاری وسیعتربود.
در طی یک سال آزمایش بر روی دوربین‌های مختلف لایکا، یوشیدا اولین نمونه دوربین ۳۵ م.م. ژاپن که دارای یک شاتر صفحه کانونی بود را طراحی شد. این نمونه اولیه را به نام الهه بودایی نعمت که بر اساس افسانه‌ها هزار دست دارد، Kwanon نامیدند. لوگویی که برای دوربین طراحی شد یک الهه با دست‌های فراوان بودکه در حلقه‌ای از شعله‌ها قرار داشت و کلمات Camera و Kwanon در آن حکاکی شده بود. Kwanon بعدها به Canon تغییر نام دادند.

 اولین علامت تجاری برای محصولات شرکت با نام Canon در سال ۱۹۳۵ ثبت شد. در سال ۱۹۳۷ خود شرکت مجددا سازماندهی و با نام صنایع اپتیکی دقیق (Seiki Kogaku) نامگذاری شد. تولید و فروش دوربین در این زمان با مدلهای Hansa که مدل‌هایی جدید، عمومی و با استاندارد جدیدی بودند آغاز شد.

CANON LENZ 24-105

بررسی لنز کانن EF 11-24mm F/4 L