Canon IXY 32S

دوربین دیجیتال کانن آی ایکس وای 32

Canon IXY 32S


قسمت پشت دوربین  توسط نمایشگر بزرگ 3.2 اینچی در بر گرفته شده است و فقط مکانی در سمت راست  برای دکمه ی Playback که برای تماشای عکس‌ها و فیلم‌های گرفته شده به کار می‌رود و جای خالی برای قرار گیری انگشت شست وجود دارد. این نمایشگر کیفیت 461,000 نقطه را ارایه می‌کند و نسبت 16:9 دارد. نمایشگر کیفیت خیلی خوبی دارد که این بسیار عالی است.

 

این دوربین توانایی ضبط ویدیویی Full HD را نیز دارد و همانند دوربین‌های Sony Cybershot در گوشه و بالای تصویر یک دکمه ی قرمز رنگ Record برای شروع و قطع ضبط ویدیویی وجود دارد. هرچند که این محل قرار گیری به شکلی است که امکان دارد انگشت شست شما به طور ناخواسته بر روی آن برخورد نماید. به هر صورت فارق از هر شوتینگ مودی که در آن قرار داشته باشید می‌توانید با یک بار فشردن آن ضبط ویدیویی Full HD در 24 فریم بر ثانیه را انجام دهید. ویدیو‌ها هم کیفیت خوبی دارند و تولید رنگ‌ها به خوبی صورت می‌گیرد.

گوشه‌ها کاملا قوسی ساخته شده اند و از قسمت جلو نیز یک قوس رو به بیرون وجود دارد که در نوع خود طراحی بسیار زیبایی دارد و باعث می‌شود که دوربین از قسمت جلو کاملا در گودی کف دست فیت شود. بدنه فلزی ساخته شده و بسیار بادوام می‌باشد و با این حال با ابعاد 100.6x55.4x25 میلی متر وزن سبک 185 گرم را داراست. این وزن با باتری و کارت حافظه می‌باشد. در قسمت بالای دوربین دکمه ی پاور قرار گرفته است که به محض فشردن آن دوربین به سرعت روشن می‌شود و آماده ی عکاسی می‌گردد. در هنگام خاموش بودن؛ لنز کاملا درون بدنه قرار دارد.

این دوربین از همان سنسور 1/2.3 اینچی Back illuminated CMOS بهره می‌برد که بر روی دوربین IXUS 220 HS هم استفاده شده است. HS مخفف واژه‌های High Sensitivity به معنی حساسیت بالا می‌باشد. حساسیت سنسور یا ISO تا 3200 بالا می‌رود. با وجود بیشینه ی گشودگی دیافراگم F/2.0 توانایی عکاسی این دوربین در شرایط نوری ضعیف و نور کم خیلی بالا رفته است و در ضمن می‌توان به عمق میدان خیلی کم در عکس‌های گرفته شده نیز دست یافت.نویز نسبتا کمی‌هم تولید می‌کند. به خصوص در مود Low Light mode که اوج توانایی این دوربین در عکاسی نور ضعیف است؛ رزولوشن هم به 3 مگاپیکسل کاهش می‌یابد تا نویز کمتری را شاهد باشیم.

برای کمک به عکاسی در شرایط نوری ضعیف این دوربین لرزش گیر اپتیکال تصویر نیز دارد. در نور کم که از سرعت شاتر پایین استفاده می‌شود شانس اینکه لرزش دست بتواند در عکس نهایی اثر منفی بگذارد بالا می‌رود. به کمک این لرزش گیر اپتیکال-مکانیکی تا این لرزش دست تا حدودی جبران می‌شود و طبق ادعای کانن معادل افزایش سرعت شاتر تا 4 گام می‌باشد. یک امکان دیگر هم وجود دارد که در آن دوربین سه عکس خیلی سریع و پشت سر هم می‌گیرد که آن هم باز کمکی برای عکاسی در شرایط نوری ضعیف به حساب می‌آید. زوم اپتیکال 4.4X در هنگام فیلم‌برداری مقدور می‌باشد هرچند که سرعت زوم برای جلوگیری از سر و صدای زیاد موتور آن و در نتیجه ضبط شدن در صدای فیلم کم می‌شود. در ضمن میکروفون‌های استریو دور از لنز قرار گرفته اند تا شانس ضبط صدای موتور زوم از طریق آن‌ها به حداقل برسد.

 

 

 

 

دسترسی سریع به فرم های نوین تعمیرات