اخبار و مقالات

تعمیرات تخصصی دوربین فیلمبرداری

معمولا در استفاده از هر وسیله ای پس از گذشت زمانی ایراداتی در دستگاه به وجود می آید. در برخی موارد این مشکلات به حدی است که شخص می تواند خود ان را برطرف نماید اما در شرایطی دیگر ممکن امکان تعمیر وجود ندارد و لازم لاست دستگاه توسط متخصص مجرب بررسی و تعمیر گردد.
دوربین فیلمبرداری یکی از همین وسایلی است که بروز مشکل در آن به دفعات ممکن است اتفاق بیافتد.
معمولا به دلیل پیچیدگی تعمیر دوربین بسیاری از کاربران با مراجعه به مراکز تعمیر دوربین از خدمات این مجموعه ها شامل تعمیر و تعویض، بهسازی، ترمیم و ارتقا دستگاه بهره مند می شوند.
مرکز تخصصی تعمیر دوربین نوین تعمیرات همه نوع از دوربین های فیلمبرداری جیبی، حرفه ای، خانگی و را با استفاده از مجرب ترین متخصصان تعمیر دوربین برعهده دارد.


مشکلات رایجی که ممکن است برای دوربین فیلمبرداری رخ دهد:

لنز دوربین رایج ترین قسمتی از دستگاه است که بیشتر مورد خرابی قرار می گیرد. دلایل این خرابی یک از موارد زیر است:
تابش مستقیم نور
تابش مستقیم نور خورشید و نور چراغ های لیزری از جمله دلایلی هستند که ممکن استن به لنز دوربین آسیب وارد کنند.
گرد و غبار
وجود گرد و غبار ، لکه و شن و ماسه خطری جدی برای لنز دوربین محسوب می شود. برای همین به هنگام گرد و غبار سعی کنید از دوربین استفاده ننمایید.
ضربه خوردگی
مواردی زیادی از خرابی های دوربین به دلیل شکستن و یا ترک خوردن لنز دوربین می باشد. دلیل این ترک معمولا بر اثر ضربه، تکان های شدید و یا بر اثر فشار می باشد. 
آب و رطوبت
فیلمبرداری در هنگام بارش باران و یا پاشیده شدن اب به دوربین در هر زمانی خطر جدی است که دوربین و قطعات آن را تهدید می کند . لنز دوربین نیز از این قاعده مستثنی نیست.
بسیار اتفاق افتاده که کابرانی مراجعه می کنند و مشکل دوربین خود را نداشتن تصویر ازLCD دوربین مطرح می کنند. دلیل بروز چنین اتفاقی معمولا به سبب باز و بسته کردن مدام پنل دوربین می باشد. در واقع این عمل باعث شده تا کابل قطع شده و تصویری مشاهده نشود. اما این مشکل راه حل خود را دارد تنها لازم است کابل و لوللای دوربین تعویض گردد. البته تابش مستقیم نور خورشید نیز می تواند به نمایشگر آسیب زده و در عملکرد آن اختلال ایجاد کند.
حرارت و رطوبت نیز می توانند از عوامل خطرناکی برای صفحه نمایش محسوب شوند. ضربه یا تکان خوردن شدید از جمله مواردی است که در تعمیر LCD دوربین بررسی می گردد. حتی ضربه های شدید ممکن است منجر به شکستن نمایشگر شود.

تعمیرات تخصصی دوربین فیلمبرداری