اخبار و مقالات

 

 

دوربین فیلمبرداری و عکاسی یکی از ابزارهایی است  که امروزه مورد توجه مردم قرار گرفته و استفاده از آن نسبت به سال های دور افزایش یافته است.دوربین های حرفه ای دیجیتالی یکی از پرطرفدار ترین وسایل حال حاضر در بازار است.

هنگام خرید دوربین فیلم برداری،برای انتخاب مناسب می توانید از راهنمای خرید دوربین فیلمبرداری استفاده کنید.

در دوربین فیلمبرداری و دوربین عکاسی اشتراک های بسیاری وجود دارد مثلا عملکرد آنها از قبیل فوکوس،لرزشگیر و... یکی است و نیز برخی از قطعات بکار رفته در دوربین عکاسی با دوربین فیلم برداری مشترک است.

قیمت دوربین های فیلم برداری بر اساس سه مشخصه فیزیکی،سخت افزاری و نرم افزاری می باشد یعنی هرچه از نظر سخت افزاری مقاوم و سخت تر،از لحاظ فیزیکی با کیفیت تر باشد قیمت آن به مراتب افزایش می یابد.

راهنمای خرید دوربین فیلمبرداری و عکاسی به انسان کمک بسیاری می کند تا به انتخاب درستی برسد و به مشخصات اصلی دوربین توجه کند ، خرید هر کدام از این دستگاه متناسب با شغل افراد است و انتخاب نامناسب آن باعث هزینه ی بیهوده می شود به دلیل اینکه دوربین های فیلمبرداری قابلیت کار در دمای مختلف را دارند مثلا افرادی که غواص اند و یا کوهنورد هستند باید در خرید خود بسیار دقت کنند که دوربین فیلمبرداری مناسبی تهیه کنند.

دوربین فیلمبرداری از قطعات حساس بسیاری درست شده است که ویژگی مهم آن از لحاظ سخت افزاری، سنسور دوربین فیلمبرداری است که دوربین فیلمبرداری به طور کلی دارای دو نوع سنسور است.حافظه نیز یکی از ویژگی های سخت افزاری  می باشد.

توجه کردن به امکانات نرم افزاری نیز متناسب با شغل هر کسی است به طور مثال افراد فیلمبردار در سینما و یا اشخاصی که روی پروژه های حرفه ای کار می کنند باید از امکانات نرم افزار بسیاری بر خوردار باشند.