اخبار و مقالات

چگونه باید از دوربین خود مراقبت کنیم؟

برای مراقبت از دوربین خانگی اعم از حرفه ای، معمولی، کوچک یا بزرگ و ... نکاتی وجود دارد که شناختن و رعایت آن ها باعث می شود دوربین ما برای مدت طولانی تری سالم بماند و عمل کردن به آن ها ضروری می باشد.

دشمنان اصلی دوربین

تابش مستقیم نور خورشید و یا نور چراغهای لیزری
نباید دوربین خود را به مدت طولانی رو به خورشید بگیرید زیرا نور مستقیم خورشید همانقدر که می تواند برای چشم مضر باشد برای دوربین هم مضر است
همچنین نور لیزر نیز همانند نور شدید خورشید باعث تخریب دوربین وا یجاد پیکسل سوخته خواهد شد
گرد و غبار – لکه ها – شن زدگی
اگر گرد و غبار بر روی دوربین و درون بدنه آن نفوذ ‌کند تا ممکن است به آیینه صدمه بزند و جریان‌های الکتریسیتی و سنسورهای دیجیتالی را دچار مشکل کند.
تکان بسیار شدید – ضربه خوردگی
با استفاده از کیف‌های با کیفیت و مخصوص دوربین ،از دوربین خود را در برابر ضربه، لرزش، ميدان مغناطيسي، دود، آب، بخار، شن يا مواد شيميايي محافظت کنید.
آب و رطوبت
دوربین را در محیطی خشک و به دور از آب نگهداری کنید زیرا آب و رطوبت موجب خرابی باطری ها و قسمت الکترونیکی دوربین خواهد شد
حرارت و برودت شدید
دماي خيلي بالا يا خيلي پايين موجب خرابی دوربین می شود پس دوربین خود را در جای خشک و خنک قرار دهید.
اگر دوربین خودر را در حرارت بالا قرار دهید ممکن است قسمت های پلاستیکی آن ذوب شود و اجزاء داخلی آن از کار بیفتد.

مواد شیمیایی
دوربین نباید در محیط ‌هایی مثل لابراتوارها و آزمایشگاه های شیمیایی قرار بگیرد زیرا این محیط ها باعث اکسیده شدن و یا زنگ زدن قسمت‌های مختلف آن خواهد شد.

نوسان الکتریکی
هميشه به یاد داشته باشید که قبل از قطع یا وصل کردن كابل برق يا رابط ، به دو صورت عمل کنید: یا حافظه و باتري را جا بزنيد يا آن ها را دراورده سپس دوربين را خاموش كنيد.

در هر صورت اگر با رعایت تمامی نکات دوربین موجب مشکل و یا عیب شد تعمیرگاه دوربین نوین با کادری مجرب و متخصص یکی از بهترین مرکز تعمیرات تخصصی دوریبن فیلمبرداری و عکاسی واقع در شهر تهران میباشد که با استفاده از بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات و ابزار آلات روز دنیا آماده عیب یابی و تعمیرات دوربین شما و ارائه خدمت به مشتریان عزیز و گرامی میباشد

برای مراقبت از دوربین خانگی اعم از حرفه ای، معمولی، کوچک یا بزرگ و ... نکاتی وجود دارد که شناختن و رعایت آن ها باعث می شود دوربین ما برای مدت طولانی تری سالم بماند و عمل کردن به آن ها ضروری می باشد.