اخبار و مقالات

قبل از خرید دوربین فیلم برداری چه چیزهایی را باید در نظر گرفت ؟
انتخاب بهترین دوربین فیلم برداری جدید به آسانی انتخاب اولین موردی که به صورت آنلاین می‌بینید نیست. هنگام انتخاب یک دوربین فیلم برداری ، باید مطمئن شوید که متناسب با نیازهای شما و هدفی که قرار است بر اساسش از آن استفاده کنید، متناسب باشد. اطمینان از اینکه ابتدا این فاکتورها را در نظر گرفته‌اید، به شما در انتخاب صحیح کمک خواهد کرد.

راهنمای خرید دوربین فیلمبرداری

لنزهای قابل تعویض یا ثابت
دوربین‌های فیلم برداری معمولاً در دو سبک  عرضه می‌شوند. لنزهای قابل تعویض یا ثابت. یک دوربین قابل تعویض امکان تغییر لنزها را برای کیفیت بهتر تصویر و نسبت ابعاد متفاوت به شما می‌دهد. یک لنز ثابت برعکس است، زیرا دوربین فقط با لنز وصل شده کار می‌کند. این می‌تواند یک گزینه عالی برای مبتدیان باشد.

کیفیت ضبط فیلم
اگر به عنوان بخشی از کار خود از یک دوربین فیلم برداری استفاده می‌کنید، داشتن دانش کامل روی تنظیمات دستی دوربین می‌تواند بسیار مهم باشد. دوربین‌هایی که از رزولوشن ۴K برای فیلم برداری بهره می‌برند، دارای گزینه‌ها و امکانات مختلفی مثل صفحه نمایش لمسی و نرخ فریم‌‌های مختلف هستند.

بزرگنمایی
بهره مندی از نسبت بزرگنمایی خوب در دوربین فیلم برداری، می‌تواند کوچکترین اعوجاج‌های تصویر را نیز از بین ببرد. اگر از دوربینتان برای فیلم برداری تبلیغاتی یا ساخت فیلم‌های کوتاه مستقل استفاده می‌کنید، زوم اپتیکال می‌تواند برایتان بسیار مناسب باشد.

منظره یاب
بسیاری از افراد عادت دارند هنگام فیلم برداری از صفحه نمایش LCD استفاده کنند، این می‌تواند باعث شود نتوانند کنترل خوبی روی دوربین داشته باشند. استفاده از صفحه نمایش را می‌توان گفت تنها برای فیلم برداری در شرایط خاص مناسب است. اما استفاده از منظره یاب می‌تواند به ثابت نگه داشتن دوربین نیز کمک شایانی کند.

قیمت
پیدا کردن یک دوربین فیلم برداری خوب که هم کیفیت مطلوبی داشته باشد و هم قیمت آن مناسب باشد، نسبتا کار دشواریست. ابتدا شما باید نیازهایتان را پیدا کنید، سپس به دنبال دوربینی بگردید که متناسب با آنها باشد.

این نکته را هم فراموش نکنید که الزاما هزینه بیشتر  به دلیل تهیه بهترین دوربین فیلم برداری به معنی کیفیت بهتر نیست.